Lokalne Laboratorium Demokracji

Wersja PDFWersja PDF

Lokalne Laboratorium Demokracji
10 czerwca 2021 r
- Badanie zaufania do działań administracji publicznej w czasie pandemii COVID-19 -

Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych (OWOP) we współpracy z europejską siecią Democratic Society (Demsoc) z siedzibą w Brukseli, organizuje Lokalne Laboratorium Demokracji - wydarzenie online, które gromadzi ludzi w celu omówienia stanu demokracji w Polsce, przez pryzmat obecnych wyzwań związanych z pandemią COVID-19. Wydarzenie jest bezpłatne, odbędzie się online, na platformie wideokonferencyjnej Zoom we czwartek 10 czerwca 2021 roku (wymagana jest wcześniejsza rejestracja).

Lokalne Laboratorium Demokracji stwarza mieszkańcom okazję do omówienia swoich opinii i obaw dotyczących tego, jak władze publiczne radzą sobie z pandemią i zaproponowania dla nich rekomendacji. W ciągu 3 godzinnego wydarzenia, prowadzonego metodą World Cafe, przez profesjonalnych moderatorów, uczestnicy będą dyskutować w mniejszych grupach, dzięki czemu każdy będzie miał przestrzeń do wyrażenia własnego zdania. Zebrana wiedza zostanie wykorzystana w badaniach PaCE, a wyniki zostaną szeroko rozpowszechnione wśród decydentów.

Zachęcamy do udziału wszystkie zainteresowane osoby, w tym przedstawicieli mniejszości, migrantów, osoby o różnym statusie zawodowym i społecznym.
Wymogi formalne uczestnictwa w wydarzeniu:

O projekcie PaCE
Lokalne Laboratorium w Polsce jest częścią projektu Populism and Civic Engagement (PaCE), programu badań i innowacji, finansowanego przez Unię Europejską, dążącego do zrozumienia i przeciwdziałania negatywnym tendencjom polityki populistycznej. PaCE jest prowadzony przez konsorcjum europejskich uniwersytetów, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych. Laboratoria Demokracji są organizowane w sześciu krajach europejskich: Islandii, Hiszpanii, na Węgrzech, w Polsce, Bułgarii i Szkocji.

Linki: