Komunikat o błędzie

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /home/owoporg/domains/owop.org.pl/public_html/public/includes/file.phar.inc).

Festiwal WERTEP 2020

  • audio

Celem 30-miesięcznego projektu Hajnówka Dostępna jest poprawa funkcjonowania Miasta Hajnówka w obszarze dostępności dla osób o szczególnych potrzebach poprzez wypracowanie, przetestowanie i wdrożenie nowego standardu świadczenia usług wraz ze zmianami w przestrzeni publicznej w obszarze kultury i turystyki, we współpracy z partnerem włoskim z miasta Matera.

To nie tylko projekt, ale idea, która staje się faktem. Festiwal WERTEP 2020 był jego częścią. Podczas festiwalu starano się, by dostępność była codziennością.

W związku z tym podczas festiwalu fukcjonował szereg rozwiązań i udogodnień dla osób, które z powodu problemów zdrowotnych miały utrudniony udział w wydarzeniach kulturalnych:

- FESTIWAL ON-LINE -
wszystkie festiwalowe spektakle udostępniane były na żywo w transmisjach internetowych
- SPEKTAKLE SZEPTANE -
przygotowaliśmy pomoc „szeptaczy” – czyli osób, które dyskretnie opowiadały osobom z problemami ze wzrokiem, słuchem czy wzrostem, co działo się w spektaklu „Bałwanki”, „Szafa Show” oraz „Jemioła&Szwed”
- MOBILNY PUNKT INFORMACYJNY -
w widocznym z daleka namiocie można było zasięgnąć informacji na temat bieżących wydarzeń festiwalowych oraz festiwalowych propozycji związanych z dostępnością
- SPACER PERFORMATYWNY -
wszystkie spektakle poprzedzone były wprowadzeniem, a widzowie poinformowani o przebiegu działań festiwalowych

Poniżej link do strony festiwalu na Facebooku, na którym znajdziecie nagrania ze wszystkich transmisji internetowych na żywo oraz link do oficjalnej strony festiwalu z harmonogramem działań w ramach projektu.

fot. Maciej Zakrzewski

audio
audio
audio
audio
audio
audio
audio
audio
audio
audio
Wezel wsparcia
text