Komunikat o błędzie

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /home/owoporg/domains/owop.org.pl/public_html/public/includes/file.phar.inc).

Wieczór Pieśni Paraliturgicznych „Pieśni Naszych Przodków"

  • audio

Prezentujemy kolejny z projektów w ramach Podlaskiego Inkubatora Aktywności Społecznej - runda I

1 listopada 2018 odbył się II Wieczór Pieśni Paraliturgicznych „Pieśni Naszych Przodków" organizowany przez chór Woskliknowienije.

Pieśni paraliturgiczne są pieśniami religijnymi, ale nie są wykonywane podczas nabożeństw cerkiewnych, a podczas pogrzebów, pielgrzymek czy spotkań rodzinnych. Gośćmi wieczoru był: chór Parafialny z cerkwi Jana Chrzciciela w Hajnówce oraz orędownicy pieśni paraliturgicznej, czyli panie z zespołu śpiewaczego z Dobrowody. To właśnie one nauczyły zespół Woskliknowienije poniższego utworu Wyletiela dusza z tiela.

Koncert [link poniżej] był dofinansowany ze środków FIO, w ramach którego chór miał za zadanie znaleźć nowych śpiewaków, nauczyć ich pieśni i wspólnie zaśpiewać. Dla chórzystek był to szczególny wieczór, gdyż po raz pierwszy śpiewały w tak doborowym gronie, niektórzy występowali po raz pierwszy, a poradzili sobie niczym doświadczeni chórzyści.

audio
audio
audio
audio
audio
audio
audio
audio
audio
audio
audio
Wezel wsparcia
text