„Moja ulica, moje osiedle, moje miasto”

Wersja PDFWersja PDF

Miasto zaczyna się na Twojej ulicy!
Spacery tematyczne, gry terenowe, spotkania mieszkańców i warsztaty – zapraszamy Państwa do tworzenia opowieści o Waszych miejscach do życia.

„Moja ulica, moje osiedle, moje miasto” - pod tym hasłem prowadzić będziemy działania na sześciu białostockich osiedlach.
Wybraliśmy osiedla Bema, Tysiąclecia, Przyjaźń, Piasta, Białostoczek i TBS - Tak, by były jak najbardziej zróżnicowane.

- Są to osiedla o różnej historii, tradycji, wielkości. Są tutaj osoby mieszkające „od zawsze”, ale też takie, które przyjechały niedawno. Poznajmy się. Porozmawiajmy o tym, czym jest dla nas miejsce, w którym żyjemy. Odkryjmy siebie i swoje osiedle na nowo. Może uda nam się wrócić do zapomnianej idei aktywnych Rad Osiedli? Warto o tym rozmawiać – zachęca Katarzyna Łotowska, prezeska Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Już dziś zapraszamy do współpracy społeczników, organizacje pozarządowe, animatorów kultury, uczestników zajęć organizowanych w osiedlowych klubach, nauczycieli, a także tych mieszkańców, którzy nie są oficjalnie zrzeszeni, ale... chcą działać i poznawać swoje otoczenie na nowo.

Czekamy na osoby, które chcą wspólnie z nami budować opowieści o białostockich osiedlach i ich mieszkańcach. Zaplanowaliśmy cały szereg różnorodnych inicjatyw. Przed nami m.in. spacery tematyczne, gry terenowe, spotkania i warsztaty. Pomyślimy o świętach bloku, ulicy czy osiedla. Wspólnie będziemy opisywać i uwieczniać na fotografiach najważniejsze miejsca w okolicy. Pamiątką z naszych działań będą stworzone wspólnymi siłami mini przewodniki po osiedlach.

W działaniu wspierać będą nas partnerzy z norweskiego Arendal. Spotkanie z nimi – na białostockich osiedlach – będzie okazją do wymiany doświadczeń, podzielenia się spostrzeżeniami i wnioskami z rozmów o tym, co nas boli.

Na sygnały od Państwa czekamy już dziś. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniach serdecznie zapraszamy do kontaktu:
⇒ Anna Sędziak, anna.sedziak@owop.org.pl
⇒ Ewa Jasińska, ewa.jasinska@owop.org.pl
⇒ Andrzej Kłopotowski, andrzej.klopotowski@poczta.onet.pl