Komunikat o błędzie

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /home/owoporg/domains/owop.org.pl/public_html/public/includes/file.phar.inc).

KLUB SENIORA w Grajewie

Wersja PDFWersja PDF

Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Grajewie
realizują projekt pt.
„Klub Seniora w Grajewie”

Celem projektu jest przeciwdziałanie osamotnieniu i marginalizacji seniorów, osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Cel realizowany jest poprzez prowadzenie zajęć w klubie seniora, które zagospodarują czas wolny, po zakończeniu aktywności zawodowej oraz zwiększą aktywność i uczestnictwo 40 osób starszych w życiu społecznym. 

W ramach wspólnych działań z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Grajewie stworzymy nowoczesne miejsce świadczenia usług opiekuńczych w formie stałych i/lub krótkookresowych miejsc pobytu dziennego. Projekt oferuje zestaw kompleksowych i zindywidualizowanych form wsparcia dla osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu:

  • Edukację prawną i edukację społeczną, mająca na celu zwiększenie aktywności i uczestnictwo osób starszych w życiu społecznym, przez realizację inicjatyw uczestników Klubu Seniora na rzecz seniorów oraz cyklu warsztatów - Senior wolontariusz.
  • Działalność prozdrowotna, kulturalna i edukacyjna – w tym poradnictwo lekarza, dietetyka, rehabilitanta, terapeuty, psychologa. Zajęcia na basenie – pływanie, aqua aerobic, rehabilitacja.
  • Działania w sferze kultury – w tym wyjazdy do teatru, opery, wycieczki do instytucji kultury – muzeum, galeria, itp. oraz Warsztaty kulinarne z dietetykiem i kucharzem.

Okres realizacji: lipiec 2020 - marzec 2022

Projekt realizowany przez podmioty inne niż LGD, w ramach realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury z zakresu Typu Projektu nr 9  Działania 9.1 Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznego, Osi Priorytetowej IX Rozwój lokalny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Status realizacji projektu: 
Projekt zakończony