Komunikat o błędzie

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /home/owoporg/domains/owop.org.pl/public_html/public/includes/file.phar.inc).

RE³ REmember, REvive, REuse

Wersja PDFWersja PDF

RE³ REmember, REvive, REuse
to projekt realizowany w partnerstwie z dwoma instytucjami z Apoldy, Niemiec (Koordynator) oraz Forssy, Finlandii.

Nasza współpraca ma na celu wymianę doświadczeń i praktyk, dotyczących aktywizazji mieszkańców naszych miejscowości do udziału w nieformalnych formach uczenia się.
Wszyscy partnerzy projektu mają siedziby w miejscach z bogatym dzidzictwem tradycji włókienniczych. I właśnie to jest punkt wyjścia dla naszych działań.

RE³, czyli pamiętamy, ożywiamy i używamy ponownie.

  • REMEMBER - pamiętamy o zapomnianych rzemiosłach i metodach, umiejętnościach, produktach i teksturach fabryki włókienniczej
  • REVIVE ożywiamy je do nowych rozwiązań
  • REUSE używamy starych tradycji, rzemiosła i materiałów pozostawionych w byłych zakładach do produkcji nowych wyrobów włókienniczych.

Przy tym wszystkim stawiamy na interakcję z miejscową ludnością i byłymi pracownikami fabryk.

Uczymy się od siebie nawzajem, a naszym celem jest wzmocnienie roli lokalnych i regionalnych muzeów jako miejsca aktywnego uczenia się w praktyce, mnożnika dla nowych idei i przekaźnika lokalnych tradycji i zbiorowej pamięci kulturowej danej społeczności.

Projekt ma swoją stronę internetową: www.re3mus.net oraz blog: re3mus.blogspot.com

Okres realizacji: sierpień 2013 - lipiec 2015
Wartość całego projektu: 54 030,08

Status realizacji projektu: 
Projekt zakończony