Komunikat o błędzie

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /home/owoporg/domains/owop.org.pl/public_html/public/includes/file.phar.inc).

Włoskie Inspiracje w marketingu usług sektora ekonomii społecznej

Wersja PDFWersja PDF

Ośrodek  Wspierania Organizacji Pozarządowych w partnerstwie z Consorzio Metropoli (Florencja, Włochy), realizował projekt:

„Włoskie Inspiracje
w marketingu usług sektora ekonomii społecznej”

Okres realizacji: 01.03.2019 - 30.09.2019
Wartość projektu: 99 928,00 zł

Celem projektu był wzrost wiedzy i umiejętności 16 uczestników projektu, w tym: pracowników Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej (OWES) w Białymstoku, przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej (PES), przedsiębiorstw społecznych (PS) oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego (JST) z terenu województwa podlaskiego (subregionu białostockiego), na temat zasad promocji i marketingu usług i produktów realizowanych przez podmioty ekonomii społecznej oraz na temat współpracy (w tym zlecania zadań i usług) na linii samorząd – podmioty ekonomii społecznej (PES) z wykorzystaniem doświadczeń partnera włoskiego.

W ramach projektu odbyła się wizyta studyjna we Włoszech dla przedsiębiorstw społecznych objętych wsparciem OWES (wyłonionym w drodze rekrutacji), ROPS i pracowników OWES. Odbyła się ona w terminie 31 marca – 5 kwietnia 2019 roku. Program wizyty obejmował spotkania we włoskich przedsiębiorstwach społecznych oraz konsorcjach spółdzielni socjalnych.

GALERIA z wyjazdu ⇒ [KLIK]

We wrześniu (10 – 14) odbyła się wizyta włoskich ekspertów w Polsce. W jej trakcie troje przedstawicieli włoskiego partnera zapoznawało się z działaniami przedsiębiorstw społecznych objętych wsparciem OWES Białystok i konsultowało wdrażane rozwiązania w zakresie marketingu ich usług i produktów.

W ramach projektu białostockie PS biorące udział w wizycie wypracowały i wdrożyły nowe rozwiązania w zakresie marketingu swoich produktów i usług, zaś OWOP – ścieżkę wsparcia marketingowego dla przedsiębiorstw społecznych.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej (Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój).

Status realizacji projektu: 
Projekt zakończony