Warsztaty - Edukacja medialna online - BIAŁYSTOK

Wersja PDFWersja PDF

„Gdzie jest prawda, a gdzie fałsz?”
Rekrutacja na bezpłatne warsztaty online z edukacji medialnej
BIAŁYSTOK

W STYCZNIU 2021 przedstawiciele organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z Białegostoku i okolic będą mieli możliwość udziału w warsztatach, które pozwolą im bardziej świadomie korzystać z mediów w codziennej pracy.
Szkolenie, prowadzone przez Krzysztofa Leończuka, stanowi praktyczną odpowiedź na współczesne wyzwania towarzyszące korzystaniu z Internetu.

Podczas czterech spotkań uczestnicy dowiedzą się, czym są kompetencje medialne, nauczą się jak świadomie korzystać z informacji, zgłębią temat dezinformacji (np. „fake newsy”, bańka informacyjna/filtrująca, błędy poznawcze) dzięki czemu staną się bardziej odpowiedzialnymi producentami i konsumentami mediów.
Warsztaty są kierowane szczególnie do przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych, klubów społecznościowych, grup nieformalnych w Białymstoku. W ramach szkolenia uczestnicy będą mogli opracowacować własne pomysły działań skierowanych na rozwijanie kompetencji medialnych, a autorzy najlepszych projektów będą mieli szansę otrzymać wsparcie finansowe na ich realizację. Jest to niepowtarzalna szansa na podzielenie się wiedzą zdobytą na szkoleniu z grupami, z którymi uczestnicy pracują na codzień, trafienie do nowych odbiorców, wypróbowanie nowych dróg dotarcia z ważnym przekazem.

Krzysztof Leończuk, który poprowadzi warsztaty, to certyfikowany trener Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, a także animator, doradca, koordynator projektów i ekspert w naszym Ośrodku Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku. Od 2 lat współpracuje z TechSoup Europe w zakresie projektów medialnych.

Warsztaty odbędą się w trybie online (za pośrednictwem platformy Webex Meeting).
Program obejmuje 4 sesje szkoleniowe we wtorki: 5 stycznia, 12 stycznia, 19 stycznia i 26 stycznia 2021 roku w godz. 17:00-18:30, konsultacje z trenerem pomiędzy sesjami i pracę indywidualną uczestników.

Aby zarejestrować się na warsztaty „Edukacja medialna online. Gdzie jest prawda, a gdzie fałsz?” należy w terminie do niedzieli 20 grudnia 2020 roku wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem: https://bit.ly/edukacjamedialna_styczen
Wypełnienie formularza zajmuje ok. 10-20min. Szkolenie będzie prowadzone w języku polskim. Maksymalna liczba uczestników: 15 osób

W przypadku pytań lub niejasności zachęcamy do kontaktu Katarzyną Błasińską, Training Team Assistant (TechSoup Europe), e-mail: kblasinska@techsoupeurope.org

Szkolenie jest zainicjowane przez TechSoup Europe i organizowane we współpracy z Ośrodkiem Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku.

Jeśli interesuje Cię tematyka przeciwdziałania dezinformacji, odwiedź również Hive Mind (www.hive-mind.community)

Hive Mind jest platformą zaprojektowaną, żeby ułatwić rozwój kompetencji medialnych, niezbędnych do odpowiedzialnego korzystania z mediów cyfrowych. Na stronie Hive Mind możesz rozwijać się wspólnie z całą społecznością praktyków. Znajdziesz tam również nasze własne, niestandardowe narzędzie do analizy treści mediów społecznościowych (Social Media Radar) i kursy online do samodzielnej nauki. Wszystko to z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa w Internecie.