Komunikat o błędzie

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /home/owoporg/domains/owop.org.pl/public_html/public/includes/file.phar.inc).

Sieć SPLOT

Sieć SPLOT założona została w 1994 r. przez sześć organizacji pozarządowych. Obecnie certyfikat członka Sieci Splot posiada 10 regionalnych organizacji zwanych Ośrodkami Wspierania. Zrzesza ekspertów, doradców, trenerów w całej Polsce. OWOP dołączył do SPLOT-u w kwietniu 2000 r.

Misją Sieci SPLOT jest wspieranie budowy społeczeństwa obywatelskiego.
Celem sieci jest zwiększanie umiejętności zarządzania organizacjami pozarządowymi i umożliwianie długofalowego działania organizacji, rozwój współpracy pomiędzy instytucjami państwowymi, samorządowymi i pozarządowymi, propagowanie wiedzy o organizacjach pozarządowych.

Działania SPLOT-u opierają się na udzielaniu wsparcia poprzez edukację, tworzenie systemowych rozwiązań i inicjowanie zmian społecznych. Sieć działa w oparciu o wspólnie wypracowane standardy świadczonych usług, dbając o ich wysoką jakość. Z różnymi partnerami działają na rzecz aktywnego i samoorganizującego się społeczeństwa. Ośrodki prowadzą działania przede wszystkim na obszarze swoich regionów. To właśnie lokalne społeczności są miejscem, gdzie Sieć SPLOT poprzez organizacje w niej zrzeszone, aktywnie wspiera inicjatywy obywatelskie. Podstawowym obszarem działalności Ośrodków Sieci SPLOT jest wspieranie innych organizacji pozarządowych. Cel ten realizowany jest głównie poprzez organizowanie szkoleń, warsztatów oraz świadczenie usług poradniczych. Ośrodki Sieci SPLOT dysponują przygotowaną i doświadczoną kadrą doradców i trenerów, którzy dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Przedstawicielami OWOP w sieci jest Katarzyna Łotowska i Agnieszka Olender. Członkinią Komisji Standaryzacyjnej SPLOT  jest Karolina Poczykowska.

Strona www ⇒ [KLIK]
Facebook ⇒ [KLIK]